+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Produkcja i wytwarzanie kolagenu

Kolagen, podlega procesowi syntezy i rozpadu. W organizmie trwa nieustanna walka. Na wytwarzanie kolagenu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim naturalny proces starzenia się. Wiadomo, że po 25 roku życia wytwarzanie kolagenu w organizmie zwalnia, spadając do około 40-50% u mężczyzny w wieku około 80 lat i nawet tylko 25% u kobiety w tym wieku. Produkcja kolagenu w organizmie może zostać zahamowana przez wiele różnych czynników, popraw wygląd i elastyczność swojej skóry dzięki sprawdzonym przez wielu środkom.

Na produkcję kolagenu w organizmie mają też wpływ takie czynniki, jak na przykład menopauza u kobiety, która potrafi zwolnić proces produkcji kolagenu o 20% w stosunku do jego możliwości syntezy. Inne czynniki, które mają wpływ na sytuację z kolagenem to na przykład: zła dieta, nadużywanie alkoholu w długim czasie, nałóg narkotykowy. Możemy na każdym etapie naszego życia spowolnić proces zwiększonej utraty kolagenu uprawiając w miarę zdrowy tryb życia. W przeciwnym wypadku zauważymy na naszej twarzy szybciej niż to powinno następować: zmarszczki i mętniejące gałki oczne. Po 25 roku życia produkcja kolagenu w organizmie gwałtownie spada – warto zadbać o wzmocnienie kondycji swojej skóry dużo wcześniej. Zwiększ wytwarzanie kolagenu stosując sprawdzoną suplementację!

Właściwa dieta a wytwarzanie kolagenu

Odpowiednie zaopatrzenie organizmu we wszystkie potrzebne składniki, w tym mikroelementy i witaminy na wczesnym etapie naszego życia pozwolą nam opóźnić procesy starzenia, wzmocnić produkcję naturalnego kolagenu w naszym organizmie.

W każdej sytuacji , zwłaszcza późniejszym w okresie naszego życia wskazana jest suplementacja kolagenu. Który suplement może być odpowiedni dla Ciebie? Hydrolizaty kolagenowe, uznane przez wielu badaczy za właściwe w suplementacji zwłaszcza osób starszych mogą wspomogać twój organizm, zaopatrując go w wartościowe składniki przyczyniające się do produkcji kolagenu w organizmie.