+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Kolagen a elastyna

Kolagen i elastyna współdziałając razem, tworząc silną strukturę, jędrność i gładkość skóry. Z czasem naturalny proces starzenia starzenie się obniża zawartość tych dwóch białek w organiźmie.

Co to jest kolagen?
Kolagen to najczęściej występujące naturalnie białko w organizmie, głównie w tkankach łącznych lub włóknistych, stanowiące około 30 procent całej jego zawartości w organizmie człowieka.

strong>Co to są tkanki łączne?
Tkanki łączne utrzymują lub łączą inne typy tkanek lub narządów w organiźmie. Często nazywa się je „klejem życia”. Chrząstki i ścięgna są przykładami tkanki łącznej. Kolagen znajduje się również w więzadłach, naczyniach krwionośnych, kościach, rogówce oka i w skórze.

Co to jest elastyna?
Elastyna to także białko, znajdujące się w tkance łącznej, różniące się od kolagenu. Jest elastyczne. Odpowiedzialne za rozciąganie i skórczanie się tkanek. Z tego powodu jest często porównywana do gumy.

Elastyna wypełnia tętnice, płuca, jelita, skórę. Wyobraźmy sobie, jak naczynia krwionośne rozszerzają się gdy pompowana jest krew, by potem ponownie się zwęzić, gdy są puste. Możesz naciągnąć skórę, ale kiedy puścisz, powraca z powrotem do normalnego kształtu. Elastyna odpowiada za te działania. Reasumujac, kolagen i elastyna są kluczem do zdrowej cery, włosów i paznokci. Zastosowanie kolagenu i elastyny jest bardzo szerokie, ale przede wszystkim, jako suplementy diety, pomagają ujędrnić i odmłodzić skórę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić dobrej jakości kolagen w kapsułkach, który wzbogaci Twoją codzienną suplementację, odwiedź nasz sklep internetowy i zastosuj Genacol®.

Kolagen i elastyna – różnice

Cechą charakterystyczną kolagenu to jego siła. Składa się z mocnych włókien, które charakteryzujących się wytrzymałością na rozciąganie i stanowią podstawę, do której przymocowana jest zewnętrzna warstwa skóry. Elastyna natomiast to miękkość i elastyczność skóry. Białka te znajdują się na różnych głębokościach w skórze. Kolagen jest obfity w dolnych warstwach skóry właściwej, natomiast elastyna znajduje się w środkowej warstwie skóry.Jaki jest wpływ kolagenu i elastyny na wygląd skóry?
Kolagen i elastyna mają wpływ na stan skóry, na zmarszczki i na rozstępy. W młodej skórze występują licznie, a skóra pozostaje gładka i napięta. Wraz z naturalnym procesem starzenia się spada poziom wytwarzania tych białek. Do tego dochodzą promienie UV oraz inne szkodzące czynniki zewnętrzne, które zwiększają rozpad włókien łącznych w skórze. Kolagen staje się bardziej usieciowany i sztywny, podobnie jak ściana z cegły, która jest stopniowo naruszana, aż w końcu i pęka. To osłabia strukturę skóry, wgłębienia, zakrzywienia, doprowadzając do zmarszczek. Rany goją się wolniej, a skóra robi się cieńsza, co jeszcze bardziej narażona ją na czynniki środowiskowe. Kolagen i elastyna sprawiają, że w naszym organizmie bardzo wiele procesów przebiega prawidłowo. Nie możesz pominąć tych suplementów w swojej diecie.

Wraz ze spadkiem produkcji kolagenu spadek także wytwarzanie elastyny. Włókna elastynowe i skóra tracą swoją odporność, co skutkuje obwisłościami, które widzimy wokół oczu, linii szczęki i szyi. Kolagen i elastyna to doskonały duet białek wspomagający codzienne, zdrowe funkcjonowanie organizmu.