+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Suplementy dla sportowców

Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) szacuje się, że liczba globalnych konsultacji wynikających z uszkodzeń mięśni szkieletowych w trakcie uprawiania sportu (ścięgien, mięśni, kości) wynosi ponad 100 milionów rocznie, z czego 50% dotyczy ścięgien i więzadeł. Także według MKOL te urazy powodują znaczny spadek wyników sportowych, zmniejszają funkcjonalne możliwości w miejscu pracy i mają negatywny wpływ na zdolność do uprawiania sportu w ogólnej populacji. Duża część tych urazów jest trudna do wyleczenia, a wiele osób cierpi z powodu bólu i długotrwałych trudności w poruszaniu się. Genacol® – kolagen na stawy dla sportowców jest suplementem, który wspomoże odpowiednie funkcjonowanie kolan.

Przyczyny największej liczby urazów:

  • Silne, powtarzające się ruchy,
  • Nadużywanie ćwiczeń, co prowadzi do osłabienia kości, chrząstki, ścięgien, więzadeł i mięśni,
  • Niewłaściwe techniki grzewcze przed treningiem.

Kolagen na stawy i kolana dla sportowców

Dostępne badania wykazują, że uprawianie sportu wywiera silny nacisk na stawy. Działanie to jest główną przyczyną odwodnienia tkanek; czyni je bardziej wrażliwymi i zwiększa ryzyko urazu. Dlatego wszystkie sporty, w tym powtarzające się ruchy i nagłe szybkie zatrzymania mogą powodować uszkodzenia. Tak więc, w wyniku uderzenia ścięgna, więzadła, mięśnie i chrząstka mogą pęknąć głównie na powierzchni tkanki stawowej, powodując bliznowacenie i słabą tkankę. Kolagen stosowany na kolana może złagodzić urazy spowodowane ciągłym, powtarzającym się ruchem stawów.

Oto niektóre z ostatnich badań wykazują tendencję do pokazania, że w przypadku urazów sportowych stosowanie hydrolizowanego kolagenu sprzyja zdrowiu stawu. Odpowiednio dobrany kolagen na kolana dla sportowców łagodzi objawy ciągłego uprawiania sportów.

Czysty hydrolizat kolagenu wpierany witaminą C, zawarty w Genacol®, wspiera organizm w wartościowe składniki odżywcze w jego walce o regenerację organizmu. Genacol® to odpowiedni kolagen na stawy dla sportowców, który może łagodzić powstałe podczas długiego wysiłku urazy.