+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

FAQ

FAQ


Genacol®
Jaka jest różnica między Genacol® a innymi produktami z kolagenu, tych z zastosowaniem kolagenu typu II?


Genacol® to przede wszystkim matryca zaprojektowana z wykorzystaniem procesu zwanego  Technologia Sekwencyjna AminoLock ® opracowanego przez laboratorium DirectLab inc.

Matryca ta jest otrzymywana z kompleksu zawierającego dwa lub więcej rodzajów kolagenu.


Dlaczego zaleca się przyjmowanie Genacol® przed snem?


Zaleca się przyjmowanie Genacol® przed snem, ponieważ  organizm się najlepiej regeneruje w fazie snu Alfa. To w tym czasie organizm poszukuje niezbędnych składników odżywczych do naprawy. Dając organizmowi składniki odżywcze zawarte w Genacol®, organizm może wykorzystać je optymalnie. 


Jaka jest idealna dawka?


Zalecana porcja to 3 kapsułki wieczorem, przed snem.


Jak długo muszę zażywać Genacol®?


Zaleca się przyjmowanie Genacol® przez okres 3 do 6 miesięcy - 3 kapsułki dziennie, najlepiej przed snem .


Czym różni się hydrolizat kolagenu (Genacol®) od glukozaminy?


Chrząstka składa się w 67% z kolagenu i w 1% z glukozaminy. Glukozamina jest obecna w płynie maziowym i działa bardziej jako smar w stawach, natomiast bioaktywny kompleks hydrolizowany kolagenu Genacol® może wspomagać chrząstkę w  aminokwasy.


Czy Genacol® jest wchłaniany przez organizm?


Absolutnie, więcej niż w 98%. Białka są już wstępnie trawione i mikronizowane w celu bardziej efektywnej absorbcji ze ścianek wewnętrznych jelita.

Jakie jest 5 rodzajów kolagenu?

Genacol® to naturalna formuła macierzy kolagenowej, produkt będący w stanie stymulować syntezę głównych pięciu typów kolagenu:

Kolagen typu I - kości, ścięgna, więzadła i skórę

Kolagen typu II - chrząstka i struktura oka

Kolagen typu III - wątroba, płuca i tętnic

Kolagen typu IV - nerki i kilka narządów wewnętrznych

Kolagen typu V - większość tkanki łącznej, włosy i łożysko


Co odróżnia hydrolizat kolagenu (Genacol®) od  glukozaminy?

Chrząstka składa się w 67% kolagenu i w 1% z glukozaminy. Glukozamina jest aminocukrem, który naturalnie występuje w naszym organizmie.  Kolagen natomiast jest białkiem, które zawiera kompleks aminokwasów. Glukozamina jest obecna w płynie maziowym i działa bardziej jak smar w stawach, natomiast bioaktywny kompleks hydrolizowany kolagenu Genacol® zapewnia aminokwasy wspomagając chrząstkę.


Kiedy lepiej nie przyjmować Genacol®?


Produkty kolagenowe są ogólnie uważane za bezpieczne. Nie zaleca się przyjmowania Genacol® kobietom w ciąży oraz w okresie laktacji a także małym dzieciom.


Ile aminokwasów jest zawartych w Genacol® ?


Genacol® zawiera wszystkie aminokwasy w swej matrycy z wyjątkiem jednego (Thryptophane). Każda kapsułka zawiera 400 mg tej czystej matrycy kolagenu bez żadnych środków wypełniających, dzięki czemu Genacol® jednym z najbardziej pełnych suplementów dostępnych na rynku.


Jakie znaczenie ma Technologia Sekwencyjna AminoLock® ?


Mówimy o procesie wytwarzania o nazwie AminoLock® Sequence Technology, stworzonej w procesie enzymatycznym remodulacji aminokwasów. Proces ten jest wyjątkowy. Opracowany przez Wydział Badań i Rozwoju DirectLab, polega na wzmocnieniu amino peptydów kolagenu i wytwarzanie zgodnie z najwyższymi standardami biotechnologicznymi. Proces ten daje nam produkt zawierający pięć podstawowych typów kolagenu niezbędnych do skompensowania spadku spowodowanego naturalnym procesem starzenia.


Gdzie mogę kupić Genacol®?

Genacol® można zamówić za pośrednictwem tej strony (kliknij tutaj) lub  bezpośrednio w sklepach z preparatami dla sportowców ,ze zdrową żywnością i aptekach.Szukaj w podkategoriach