+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Dolegliwości stawów

Bóle stawów są to częste i przewlekłe dolegliwości, które dotyczą najczęściej kilku stawów, nasilają się po nocnym odpoczynku, rano lub po okresie dłuższej aktywności w ciągu dnia.

Przyczyny dolegliwości stawowych – kolagen na stawy

Choroba zwyrodnieniowa jest…
jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości stawowych. Rozwija się ona w wyniku zużycia stawów. Może dotyczyć ponad 50% ludzi w wieku ponad 60 lat. Po długim wysiłku pojawia się ból. Często dotyczy stawu kolanowego, biodra lub kręgosłupa. Dolegliwości często można zauważyć po okresie bezczynności, np. rano, jednak najczęściej szybko mijają.

Przeciążenia
Na dolegliwości stawowe oddziałują różnego rodzaju przeciążenia. Dotyczy to rzede wszystkim osób z nadwagą. Nadwaga jest wrogiem stawów, które u osób o prawidłowej wadze są takie same. Długotrwałe przeciążenia mogą też wywoływać dolegliwości stawowe u osób, które spędzają dużo czasu w jednej pozycji lub pracują, wykorzystując tylko jedną partię ciała. Taka sytuacja zmusza nas niejednokrotnie do stosowania odpowiedniej suplementacji; w tym wypadku jest to hydrolizat kolagenu. Jaki kolagen wybrać? Sprawdź Genacol®.

Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS)
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) często też bywa przyczyną bólu stawów. Choroba, która atakuje dłonie, ale także pojawiają się dolegliwości stawowe w innych częściach układu szkieletowego. Częściej dotyka kobiet niż u mężczyzn. Przynosi zmiany kostne palców i ograniczenia ruchomości i dolegliwości w stawach. Bardzo charakterystyczna jest poranna sztywność poranna, zanikająca po ponad 30 minutach. Ból odczuwany jest w okolicy całego stawu, z towarzyszącym mu często obrzękiem, a dolegliwości stawów bywają symetryczne zarówno po prawej, jak i po lewej stronie ciała.

Sport
Najczęstszymi przyczynami tego typu nadwerężeń jest bieganie a także inne rodzaje intensywnie uprawianych sportów. Biegacze najczęściej skarżą się właśnie na kontuzje kolan gdzie szczególnie stawy kolanowe są przyczynami dolegliwości. Wybierz odpowiedni kolagen na stawy i ciesz się swobodą ruchów. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki kolagen wybrać – sprawdź Genacol®.