+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Regeneracja i odbudowa kości

Choroby układu kostno-stawowego stanowią połowę wszystkich przewlekłych chorobach u osób powyżej 60 lat. Bez szkieletu, nasz organizm będzie tylko masą luźnego ciała. Szkielet składa się z ponad 200 kości, które mają cztery główne funkcje:

Po pierwsze, szkielet wspiera masę ciała i działa jak kotwica dla wszystkich mięśni i narządów miękkich. Po drugie szkielet odgrywa ważną rolę ochronną. Czaszka chroni mózg, żebra chronią serce i płuca. Po trzecie, szkielet pełni funkcję magazynu. Magazynuje on 99% zawartych w organizmie złóż mineralnych. Wreszcie ma udział w funkcjach immunologicznych, ponieważ krwinki białe i czerwone są wytwarzane w szpiku kostnym.

Podczas starzenia, obniżający się poziom wytwarzanego kolagenu znacząco wpływa na strukturę kości, ponieważ organizm traci kolagen, który jest wykorzystywany jako materiał, który może wiązać się z minerałami kości. Powoduje to zmiany w gęstości, sztywności, elastyczności. Kości stają się bardziej kruche – w takim momencie niezbędne okazuje się wzmocnienie kości kolagenem.

Suplement kolagenowy na kości

Jedną z najczęściej występujących chorób kości, związaną z wiekiem jest osteoporoza. Charakteryzuje się ona utratą wytrzymałości kości, co prowadzi do złamań. Jednym z markerów zmniejszenia gęstości kości jest zwiększenie stężenia w moczu C-telopeptydu kolagenu typu I. Kolagen typu I działa jak cement, bo zabezpieczania minerały w kościach. Tak więc, przy braku takiego kolagenu kości ulegają osłabieniu z uwagi na brak wapnia, fosforu oraz innych minerałów. Gdy kości są porowate, są bardziej podatne na złamania, podczas gdy w normalnych warunkach nie wywoływałoby to konsekwencji.

Osteoporoza postępuje stopniowo wraz z wiekiem. Od wieku 50 lat, cztery na dziesięć kobiet cierpią z powodu złamania wskutek osteoporozy. Kości bioder, nadgarstków i kręgosłupa są narażone na większość złamań spowodowanych osteoporozą.

Spożywając produkt, taki jak Genacol®, który zapewnia odpowiednie właściwości odżywcze, wpływamy na strukturę naszych kości w naturalnym procesie starzenia. Genacol® – kolagen na kości, to odpowiedni suplement, który ukoi Twoje dolegliwości.