+48 538 391 057 Schowek (0)
  • Koszyk jest pusty!

Kolagen

Kolagen, KLEJ ciała! Klej życia w twoim ciele!

KOLAGEN JEST OBECNY WE WSZYSTKICH ORGANACH WIELOKOMÓRKOWYCH NASZEGO CIAŁA

Jest to włókniste białko strukturalne, które tworzą włókna białe (włókna kolagenowe) skóry, ścięgien, kości, chrząstek i wszystkich innych tkanek łącznych. Jest również powszechne w galaretowatej substancji organizmu, jak i w ciele szklistym oczu,w którym odgrywa rolę w tworzeniu mięsistości oka. Innymi słowy, kolagen jest naturalnym białkiem, które stanowi podporę konstrukcji nadwozia i jest podstawową substancją tkanki łącznej. To jest to włóknista tkanka łączna, która scala nasze ciało.

„KOLAGEN DAJE  NARZĄDOM I TKANKOM SIŁĘ…”

Kolagen daje różnym narządom i tkankom  siłę i właściwości elastyczne. Dwadzieścia pięć procent wagi białka w organizmie składa się z kolagenu. Siedemdziesiąt pięć procent naszej skóry składa się z kolagenu. W sumie około trzydzieści procent całego organizmu stanowi kolagen. Kolagen jest naturalną częścią  ścięgien, więzadeł, stawów, mięśni, włosów, skóry i narządów życiowych. Główne objawy niedoboru kolagenu to: osłabienie, zmęczenie, bóle i ogólny brak energii. Co więcej, wszystkie te objawy zwiększają się z wiekiem.

„SPADEK POZIOMU KOLAGENU ….”

Oprócz wielu właściwości strukturalnych, kolagen służy jako główny katalizator wzrostu i naprawy prawie wszystkich tkanek organizmu. Z powodu naturalnego procesu starzenia się postępujący spadek jego wytwarzania odbija się na ludzkim ustroju. Odbija się również na spadku odporności człowieka.

„BRAK KOLAGENU WYWOŁUJE OZNAKI STARZENIA”

Wytwarzanie kolagenu w organizmie spowalnia wraz  z wiekiem. Proces spowalnia w połowie lat dwudziestych życia człowieka i w latach trzydziestych i czterdziestych, a gwałtownie spada w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Niedobór kolagenu , objawia się  przedwczesnymi oznakami starzenia.

DLACZEGO KOLAGEN JEST TAKI ISTOTNY, ABY PRZEDŁUŻYĆ MŁODOŚĆ I ZDROWIE?

Kolagen jest naturalnie wytwarzany przez organizm. Jest niezbędny dla funkcjonowania naszego organizmu,  jest „spoiwem naszego ciała.” Tworzy strukturę  chrząstek stawów, mięśni, włosów, skóry, ścięgien i więzadeł ciała. Tworzy strukturę naszego ciała i  przewody molekularne, które wzmacniają między innymi ścięgna. Kolagen to to, co wspiera naszą skórę i narządy wewnętrzne. Kości i zęby powstają, ponieważ jest kolagen.

Kolagen buduje tkankę łączną, z której w większości składa się nasz organizm. Przykładowo serce zawiera 60% tej tkanki, płuca i nerki – aż 90%. Kolagen stanowi również 90% białka w kościach, buduje ścianki naczyń krwionośnych itp. Znaczenie tej proteiny dla zdrowia jest nie do przecenienia.

„KOLAGEN, NATURALNY PRODUKT ORGANIZMU, JEST NIEZBĘDNY DO JEGO FUNKCJONOWANIA”

Włókna kolagenowe są tkane razem , jak kawałki tkaniny do tworzenia sieci, w której nowe komórki rosną i rozmnażają się.

„KOLAGEN ODGRYWA ISTOTNĄ ROLĘ, GDY ORGANIZM MUSI BUDOWAĆ NOWE KOMÓRKI”

W każdym momencie, gdy organizm buduje nowe komórki, na przykład podczas gojenia ran lub  w procesie wzrostu, kolagen odgrywa kluczową rolę. Kolagen jest substancją, która chroni i wspiera miękkie tkanki organizmu, i która łączy je w naszym szkielecie. Innymi słowy, jest to zarówno materiał jak i klej, który scala nasze ciało . Od łacińskiego, kolagen, „Colla i genmen” oznacza wytwarzanie kleju. Z definicji, kolagen stanowi klej ciała.

„PIERWSZE OZNAKI FAŁD NA RĘKACH OZNACZAJĄ POCZĄTEK BRAKU KOLAGENU”

Miesiące i lata mijają, a nasz organizm odczuwa skutki braku Kolagenu. Dostrzegamy je, gdy da się  zauważyć maleńkie zmarszczki w 3 dekadzie życia. W związku z tym, brak produkcji kolagenu wpływa na nas bezpośrednio. Wszystkie czynności, które zawsze wykonywaliśmy, takie jak bieganie czy skoki, nagle wydaja się być bardziej bolesne. Uszkodzenie stawów staje się bardziej problematyczne. Z wiekiem nasza tkanka łączna i tkanka mięśniowa osłabiają się ze względu na rosnący niedobór kolagenu. Powoduje to osłabienie naszej struktury szkieletowej. Możemy „odczuwać ” objawy starzenia. Co więc podamy naszym stawom, aby je nakarmić prawidłowo?

„KOSMETYKI TO REAKCJA NA OBJAWY A NIE ROZWIĄZANIE PROBLEMU”

Z drugiej strony, z upływem czasu, skóra traci swą sprężystość i blask. Jej zdrowy wygląd stopniowo zanika. Stopniowo rozwijają się zmarszczki, zaczerwienienia i brązowe plamy. Nasza skóra wysycha. Następnie rozpoczyna się wyścig za produktem cudem! Ale po setkach złotych zainwestowanych w kosmetyki, efekty są mizerne, jeśli są jakiekolwiek. Dlaczego? Ponieważ reagują na objawy a nie załatwiają problem. Moglibyśmy nauczyć się żyć z mniej atrakcyjnym wyglądem, jeśli tylko by zatrzymać brak wytwarzania kolagenu.

W wyjątkowych sytuacjach organizm domaga się ogromnych ilości kolagenu. Gdy tylko zobaczysz, jak szybko wchłania się on w miejscu świeżych oparzeń bądź blizn, uświadomisz sobie, jak bardzo Twoja skóra pragnie wówczas kolagenu. Nawet po zwykłym opalaniu się – wrogu zdrowej skóry, zobaczysz ten efekt.


Szukaj w podkategoriach