Jaka jest różnica między Genacol® a innymi produktami z kolagenu, tych z zastosowaniem kolagenu typu II?

Genacol® to przede wszystkim matryca zaprojektowana z wykorzystaniem procesu zwanego  Technologia Sekwencyjna AminoLock ® opracowanego przez laboratorium DirectLab inc.

Matryca ta jest otrzymywana z kompleksu zawierającego dwa lub więcej rodzajów kolagenu.

Dlaczego zaleca się przyjmowanie Genacol® przed snem?

Zaleca się przyjmowanie Genacol® przed snem, ponieważ  organizm się najlepiej regeneruje w fazie snu Alfa. To w tym czasie organizm poszukuje niezbędnych składników odżywczych do naprawy. Dając organizmowi składniki odżywcze zawarte w Genacol®, organizm może wykorzystać je optymalnie.

Jaka jest idealna dawka?

Zalecana porcja to 3 kapsułki wieczorem, przed snem.

Jak długo muszę zażywać Genacol®?

Zaleca się przyjmowanie Genacol® przez okres 3 do 6 miesięcy – 3 kapsułki dziennie, najlepiej przed snem.

Czym różni się hydrolizat kolagenu (Genacol®) od glukozaminy?

Chrząstka składa się w 67% z kolagenu i w 1% z glukozaminy. Glukozamina jest obecna w płynie maziowym i działa bardziej jako smar w stawach, natomiast bioaktywny kompleks hydrolizowany kolagenu Genacol® może wspomagać chrząstkę w  aminokwasy.

Czy Genacol® jest wchłaniany przez organizm?

Absolutnie, więcej niż w 98%. Białka są już wstępnie trawione i mikronizowane w celu bardziej efektywnej absorbcji ze ścianek wewnętrznych jelita.

Jakie jest 5 rodzajów kolagenu?

Genacol® to naturalna formuła macierzy kolagenowej, produkt będący w stanie stymulować syntezę głównych pięciu typów kolagenu:

  • Kolagen typu I – kości, ścięgna, więzadła i skórę
  • Kolagen typu II – chrząstka i struktura oka
  • Kolagen typu III – wątroba, płuca i tętnic
  • Kolagen typu IV – nerki i kilka narządów wewnętrznych
  • Kolagen typu V – większość tkanki łącznej, włosy i łożysko
Kiedy lepiej nie przyjmować Genacol®?

Produkty kolagenowe są ogólnie uważane za bezpieczne. Nie zaleca się przyjmowania Genacol® kobietom w ciąży oraz w okresie laktacji a także małym dzieciom.

Ile aminokwasów jest zawartych w Genacol® ?

Genacol® zawiera wszystkie aminokwasy w swej matrycy z wyjątkiem jednego (Thryptophane). Każda kapsułka zawiera 400 mg tej czystej matrycy kolagenu bez żadnych środków wypełniających, dzięki czemu Genacol® jednym z najbardziej pełnych suplementów dostępnych na rynku.

Jakie znaczenie ma Technologia Sekwencyjna AminoLock® ?

Mówimy o procesie wytwarzania o nazwie AminoLock® Sequence Technology, stworzonej w procesie enzymatycznym remodulacji aminokwasów. Proces ten jest wyjątkowy. Opracowany przez Wydział Badań i Rozwoju DirectLab, polega na wzmocnieniu amino peptydów kolagenu i wytwarzanie zgodnie z najwyższymi standardami biotechnologicznymi. Proces ten daje nam produkt zawierający pięć podstawowych typów kolagenu niezbędnych do skompensowania spadku spowodowanego naturalnym procesem starzenia.

Gdzie mogę kupić Genacol®?

Genacol® można zamówić za pośrednictwem naszej strony lub bezpośrednio w sklepach z preparatami dla sportowców, ze zdrową żywnością i aptekach.